Buty dla psa

  Każdy już wie, że ubieranie zwierzaków to nic nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach. Zjawisko to stało się tak popularne, że pozwoliło zaistnieć pewnym firmom, tworzącym tylko i wyłącznie ubranka dla naszych pupili. Jak się okazało, idealne wypełnienie psiego stroju tworzą – buciki.

Robiąc zakupy online bądź wpisując w przeglądarkę frazę buty dla psa, wyświetli nam się spora ilość stron z tym oto szukanym przez nas produktem. Tak jak u nas ludzi, tak i u naszych czworonogów wybór jest ogromny. Buciki na różne okazje, specjalne buciki rehabilitacyjne, obuwie ochronne dosłownie wszystko.

Każdy pewnie chociaż raz zadał sobie pytanie: „Po co mojemu psu buty?”. Niektórzy z pewnością nie kryli swojego zdziwienia momentami wręcz oburzenia: „Jak to pies buty, ktoś nie ma co z pieniędzmi robić? Dobrobyt” lub „Panie, kiedyś to byli psy, teraz to już psów ni ma”.

Buty dla psa stworzone z powodu dobrobytu, a może nudy? Nie, żadne z tych rzeczy. To wszystko tworzone jest z myślą o naszych małych podopiecznych, aby były bezpieczne i mogły cieszyć się spacerkiem.

Do czego te buty służą, co one dają? W ramach odszukania odpowiedzi zapraszamy do dalszej części tekstu.

Buty dla psa na zimę to konieczność

Jeszcze do niedawna nikt nie pomyślałby o tym, żeby kupić swojemu psu buty. Po buty ochronne dla psa warto tak, naprawdę sięgać bez względu na porę roku i wybierać odpowiednie modele, a więc buty na lato oraz na zimę.

Dlaczego? Zobaczcie sami.

Na ulicach zauważyć można od wielu już lat, psy różnej rasy. York, bulldog, shih-tzu to rasy nieprzystosowane do panujących warunków, szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Psiaki, które przebywają w domach, tracą z czasem odporność.

Stąd, właśnie buciki dla pupili. Spokojnie, Twój psiak nie musi być rasowy, aby mieć takie papucie. Jeśli chcesz zapewnić mu ochronę, przed mrozem, śniegiem albo, szkłem na chodniku czy innymi czynnikami szkodzącymi Twojemu futrzakowi, możesz jak najbardziej uzbroić się w takie buciki.

Pamiętaj, aby przyzwyczajać psa do butów najlepiej od szczeniaka, a jeśli jest to już starszy pies, to spokojem i cierpliwością, naprawdę dużo zdziałasz – nic na siłę. Plusem takich bucików, szczególnie w deszczowe dni, jest to, że Twoje mieszkanie będzie lśniło czystością. Buciki ochronią łapki przed zmoczeniem i zabrudzeniem.

Jakie buty dla psa wybrać?

Uznajmy, że jesteśmy już na etapie wyboru butów dla psa, co dalej? Jakie buty dla psa wybrać?

Takie, które umożliwią pupilowi swobodne poruszanie się. Łapka powinna w sposób naturalny układać się w buciku, dlatego też unikajmy obuwia sztywnego, twardego. Dobre obuwie dla psa będzie przede wszystkim funkcjonalne. Zadbajmy, więc o kształt bucika, wielkość oraz materiał, z jakiego jest wykonane.

Poprawny kształt bucików to kształt owalny. Naszym obiektem zainteresowania stają się owalne, wygodne, wykonane z miękkiego materiału buty. Idealnie sprawdzają się buciki zapinane na rzepy, jest do dość wygodny sposób, aby uniknąć spadania bądź gubienia elementu psiej garderoby.

Najważniejszą rzeczą w tym wszystkim jest zmierzenie łapek czworonogowi, łapek przednich i tylnych. Jeśli psinka nie chcę podać łapki, odmawia współpracy, smakołyki w tej sytuacji powinny rozwiązać sprawę. Jak widać, buty dla psa nie zostały stworzone tylko po to, by ładnie się prezentowały.

Jak się okazuje, są całkiem praktyczną rzeczą, chroniącą pupila przed niebezpiecznymi elementami, napotkanymi na drodze podczas spaceru.