Korektory postawy

Korektor postawy coraz bardziej potrzebny

Prawidłowa postawa i wyprostowana sylwetka ciała to coraz częstsze problemy wśród ludzi. Wszelkie problemy z tym związane są wynikiem długotrwałego siedzenia przed ekranem monitora komputera bądź ekranem telefonu. Rzadko w trakcie pracy czy odpoczynku przy tego rodzaju urządzeniach zwracamy uwagę na poprawną postawę kręgosłupa. Schylając naszą głowę do tych urządzeń niestety, ale obciążamy go.

Należy wspomnieć także o naszej postawie ciała w trakcie siedzenia. Wady postawy powstają przede wszystkim w dzieciństwie, kiedy kręgosłup znajduje się w fazie wzrostu. Przyczyniają się do tego takie czynniki jak: noszenie ciężkiego tornistra, wiele godzin spędzonych przy biurku i brak ruchu. Mogą one doprowadzić do poważnych skrzywień kręgosłupa, m.in. skoliozy, czyli skrzywienia bocznego, kifozy (okrągłych pleców) czy lordozy.

W odzyskaniu prostej postawy znacznie pomóc nam może korektor wad postawy. Taki produkt dostępny jest zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Korektory postawy można dostać w sklepach zaopatrujących się w sprzęt medyczny lub ortopedyczny. Możliwość zakupu takiego korektora jest stacjonarna, a także przez Internet. Garbienie się jest do wyeliminowania. Nie jest to łatwy cel, ale przy odrobinie samozaparcia na pewno osiągalny.

Co daję korektor postawy?

Stabilizator postawy to urządzenie wspomagające jej prawidłowe utrzymanie. Jak już wyżej zostało to wspomniane, jest on głównie przeznaczony dla osób zmagających się z problemem utrzymania właściwej postawy ciała.

Jego zastosowanie jest proste. Zakłada się go na plecy zupełnie tak jak plecak. Wystarczy przełożyć ręce przez szelki i odpowiednio wyregulować. Jego odpowiednia regulacja jest bardzo ważne, ponieważ źle wyregulowany korektor wad postawy nie będzie skuteczny. Dodatkowo dzięki dobrze wyregulowanemu stabilizatorowi będziemy odczuwać komfort.

Korzystając z niego nasz kręgosłup oraz łopatki zmuszone są do pozostania w odpowiedniej pozycji, przez co przestajemy się garbić, a my osiągamy nasz cel jakim są proste plecy. Pamiętajmy jednak, że korektor postawy jest jedynie dodatkiem, który pomaga, ale nie wyeliminuje całkowicie naszej wady, lecz pomoże i znacznie przyspieszy ten proces. Pozbycie się wad kręgosłupa wymaga ciut większego nakładu pracy. Najlepszy efekt można osiągnąć poprzez regularnie wykonywane ćwiczenia zlecone przez lekarza, prowadzone pod czujnym okiem rehabilitanta. Tak samo czas dziennego noszenia korektora powinien być omówiony wcześniej ze specjalistą, aby nie zrobić sobie krzywdy, a pomóc. Zazwyczaj zaleca się noszenie korektora postawy przez kilkanaście minut dziennie, pomału ten limit zwiększając.

Po dobrze wykonanym treningu nasze plecy odetchną z ulgą, a my będziemy mogli wrócić do domu z piersią do przodu.

Jakie są korektory postawy?

Korektor postawy nie ma wyłącznie jednego modelu. Urządzenia te dopasowane są do potrzeb noszącego i do konkretnej wady postawy. Jednym z najpopularniejszych korektorów ostatnich lat był pajączek. Szczególnie zalecany jest dla osób zmagających się z problemami takimi jak:

  • odstające łopatki,
  • kifoza
  • garbienie się.


Gdy tylko spróbujemy się zgarbić, korektor da nam sygnał poprzez wibracje - lub w przypadku modeli dla dzieci - wydanie dźwięku, aby poprawić postawę. Sygnał dźwiękowy może nie należy do najprzyjemniejszych, ale zmusza do szybkiej zmiany pozycji. Pajączek występuje w dwóch wariantach. Pajączek pierwszej generacji zbudowany jest z pasów obejmujących górny odcinek kręgosłupa. Pajączek drugiej generacji zawiera dodatkowo pas brzuszny co doskonale sprawdzi się dla osób cierpiących na kifozę.

Następnym przykładem stabilizatora postawy jest prostotrzymacz. Ten rodzaj korektora zbudowany jest z elastycznych taśm. Opasają one od szyi aż do pasa. Prostotrzymacz skupia się na piersiowym odcinku kręgosłupa. Utrzymanie wyprostowanej postawy umożliwia znajdujące się tam usztywnienie. Prostotrzymacz zalecany jest do użytku w celach korekcyjnych, jak również jako forma rehabilitacji po zabiegach neurochirurgicznych bądź ortopedycznych.

Jak wybrać korektor aby mieć proste plecy?

Wybieranie stabilizatora musimy zacząć od dokładnej diagnozy naszego kręgosłupa. Co to znaczy? Musimy udać się do lekarza, który powie nam z jaką konkretnie wadą mamy do czynienia. Kiedy już mamy te informacje to możemy zabierać się za zakup korektora.

Drugim najważniejszym czynnikiem podczas kupna będzie odpowiedni rozmiar. W przypadku gdy rozmiar jest źle dobrany korektor może nam zaszkodzić, a nie pomóc. Jeśli żaden nie będzie pasować, jak ulał pamiętaj, że zdecydowana większość ma możliwość regulacji.

Cena za jaką kupisz stabilizator oraz jego kolor zależy już tylko od Ciebie. Nie musi on być uniwersalny w swoim wyglądzie, zaszalej. Stosowanie go ma na celu pomóc nam czuć się pewniej i pomóc w pozbyciu się kompleksów przez złą postawę ciała.
4.7 ocenana podstawie 192 opinii