Ładowarki

Ładowarki do telefonu

Telefonu używamy przez większość dnia. Zastępuje nam wiele innych urządzeń takich jak latarka, portfel, laptop, kalkulator. Pozwala nam to zaoszczędzić dużo miejsca w torebce lub plecaku. Niestety ciągłe korzystanie z telefonu doprowadza się do szybkiego wyczerpania baterii.

Nie ma nic gorszego, niż niski pozom baterii zwłaszcza w najmniej odpowiednich momentach. W takich sytuacjach ratunkiem jest ładowarka do telefonu. To ona przywraca do życia nasz telefon, który ponownie jest gotowy na szereg zadań. Jest wiele rodzajów ładowarek do telefonu. Ich różnorodność zależy przede wszystkim od modelu telefonu, ponieważ mają one różne gniazda do wtyczek.

Dlatego dobrze jest mieć przy sobie swoją ładowarkę, ponieważ nie zawsze mamy możliwość trafienia na osobę z tym samym typem ładowarki co my. Dzisiejszym producentom ładowarek zależy na tym, aby ładowarki do telefonu ładowały go w jak najkrótszym czasie.

Poniżej przedstawiamy 3 rodzaje ładowarek do telefonu:


  • Ładowarka sieciowa – używana przez każdego z nas. W ten sposób podepniemy się w domu czy środkach transportu publicznego. W tych drugich wystarczy, że zabierzemy kabel.


  • Ładowarka samochodowa – podłączana do gniazda zapalniczki. Pozwala na naładowanie naszego telefonu w trakcie jazdy.


  • Ładowarka indukcyjna – najnowszy z tego zestawienia, a zarazem najciekawszy. W tym przypadku ładujemy telefon kładąc go na specjalnej podkładce. Możliwość naładowania baterii bez podpinania telefonu to bardzo ciekawa opcja. Należy jednak upewnić się czy nasz smartfon wspiera tę funkcję.

Bezprzewodowe ładowarki do telefonu

Dzisiejsza technologia umożliwia naładowanie telefonu w sposób bezprzewodowy. Jest to innowacyjne i komfortowe rozwiązanie. W przypadku rozładowanego telefonu poza domem nie musimy w panice szukać gniazdka, do którego będziemy mogli podłączyć ładowarkę do telefonu.

Ładowarka bezprzewodowa nazywana jest także ładowarką indukcyjną. W ładowarce umieszczona jest cewka, która wprowadzona w ruch generuje pole magnetyczne. Z kolei druga cewka znajdująca się w urządzeniu przechwycą te fale i napięciem z nich ładuje telefon. Decydując się na zakup bezprzewodowej ładowarki do telefonu dobrze jest wybrać ładowarkę bezpośrednio od producenta, u którego mamy telefon.

Przed zakupem należy sprawdzić czy telefon obsługuje ładowanie bezprzewodowe, a także czy nie są do tego potrzebne dodatkowe akcesoria takie jak etui. Jedynym minusem ładowarek bezprzewodowych jest brak możliwości korzystania z telefonu w trakcie ładowania. Przez to większość z nas preferuje jednak ładowarki kablowe, gdyż podczas ładowania nadal możemy korzystać z telefonu.

Zasięg działania smartfonowej ładowarki do kilka do kilkunastu mm. Ładowarka bezprzewodowa do telefonu charakteryzuje się okrągłym bądź prostokątnym kształtem. Ładowarki bezprzewodowe mogą być nawet w formie modułu wbudowanego w mebel.

Szybkie ładowarki do telefonu

Każdemu z nas zależy na jak najszybszym naładowaniu telefonu. W końcu wykonujemy na nim dużo zadań, sprawdzamy maile, płacimy nim w sklepach, robimy zdjęcia czy filmy. Bateria wtedy spada w stosunkowo krótkim czasie.

Często nie mamy czasu, aby czekać nawet do kilku godzin za ponowną gotowością telefonu do pracy. Na pomoc ruszają szybkie ładowarki do telefonu. Producenci ładowarek do telefonów tworzą obecnie ładowarki, które szybko naładują naszego smartfona. Takie ładowarki do telefonu posiadają technologię szybkiego ładowania.

Niektóre modele posiadają microchipy chroniące przed przeładowaniem lub umożliwiają ładowanie kilku urządzeń jednocześnie. Wszyscy bardzo dobrze wiemy jak szybko rozładowuje się jego bateria. Kiedyś telefon komórkowy działał na jednym ładowaniu sześć do dziesięciu dni. Teraz ładując cała noc, koło południa orientujemy się, iż wskaźnik poziomu baterii spada do zera. Dzieje się tak za sprawą ogromnych, kolorowych, dotykowych wyświetlaczy, a także licznych aplikacji działających w tle.

Nie bez znaczenia jest również częstotliwość z jaką sięgamy po smartfon, by sprawdzić powiadomienia oraz co dzieje się na portalach społecznościowych.

Po wprowadzeniu na rynek ładowarek do telefonów zapewniających szybkie ładowanie pojawiły się obawy, czy nie spowodują one uszkodzeń baterii w telefonie. Producenci wyszli temu naprzeciw i zamontowali w urządzeniach poddawanych szybkiemu ładowaniu odpowiednie czujniki chroniące baterię przed przegrzaniem.
4.7 ocenana podstawie 216 opinii