Lampa do makijażu

Lampa do makijażu to niezbędny gadżet każdej miłośniczki makijażu i nie tylko. Dobrze wykonany makijaż to nie tylko odpowiednio dobrane kosmetyki, ale także oświetlenie. Najlepiej jest wykonywać go w świetle dziennym niestety nie zawsze jest to możliwe, czasem malujemy się wieczorem czasem zaś w danym pomieszczeniu jest za ciemno lub nie ma okna. W takim przypadku świetnie sprawdzi się lampa do makijażu.

Lampa do makijażu jest przede wszystkim bardzo przydatna, tak jak to zostało wyżej wymienione gdy na zewnątrz jest już ciemno lub gdy światło dzienne nie jest wystarczająco jasne. Pozwala ona na równomierne oświetlenie twarzy, dzięki czemu nie popełnimy żadnej gafy np. plamy na policzku nakładając bronzer lub róż.

Każda z nas wie jak to jest, gdy nasz makijaż znacząco się różni w świetle dziennym niż wtedy gdy wykonywałyśmy go w łazience przy świetle żarówki, która zazwyczaj oświetla nas od góry. Na twarz pada wtedy cień, przez który nie widzimy dokładnie czy warstwa danego kosmetyku, który nałożyłyśmy na twarz jest wystarczająca czy też nie. Większość źle wykonanego makijażu jest winą właśnie niewłaściwego oświetlenia.

Jaką lampę do makijażu wybrać?

Wybierając trafną lampę do makijażu, wypada zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów m.in. rodzaj i kolor żarówek, miejsce w którym zostaną umieszczone, zwłaszcza jeżeli zamierzamy wykonywać makijaż w łazience. Warto wtedy projektując wygląd łazienki, zaplanować rozmieszczenie nie tylko głównego oświetlenia, ale także tego, który ułatwi nam poprawianie urody.

Jednym z rozwiązań jest zamontowanie żarówek wokół lustra lub nad. Najlepsze do tego będą żarówki LED, które po pierwsze są wydajne i o długiej żywotności, a po drugie zapewniają idealne oddanie barw. Światło lampy do makijażu powinno być rozproszone, ponieważ nadmiernie skupione będzie rzucać mocniejsze cienie a co za tym idzie, będzie bardziej podkreślać wszelkie niedoskonałości.

Lampa do makijażu posiadająca rozproszone źródło światła równomiernie oświetli twarz i zminimalizuje cienie. W sklepach bądź też w Internecie można znaleźć lampy typowo przeznaczone do wykonywania makijażu. Są to lampy pierścieniowe LED. Ze względu na swój okrągły kształt pozwala równomiernie oświetlić twarz. Kolejną jej zaletą jest światło łudząco przypominające światło dzienne. Tego rodzaju lampę do makijażu wykorzystuje wiele doświadczonych makijażystek, a także fotografowie.

Lampa do makijażu to coś co musi mieć każda kobieta!

Lampa do makijażu to z pewnością coś, co musi mieć każda kobieta. Koniec z rozmazanym tuszem do rzęs, z plamami po sypkich kosmetykach, za ciemnym podkładem lub korektorem! Lampa do makijażu ułatwi nam i uprzyjemni tę czynność na długo. Nie jest to kolejny niepotrzebny beauty gadżet, a istny must have. Posłuży nie tylko w trakcie makijażu.

Lampa do makijażu sprawdzi się też jako oświetlenie do robienia zdjęć. Z lampą do makijażu   jesteście w stanie zrobić idealne zdjęcie na Instagram. Dobre światło to klucz do świetnej fotki. Nie ma, więc mowy o niepotrzebnym wydawaniu pieniędzy, gdyż jak same możecie zauważyć sprzęt ten ma wiele innych zastosowań. Dlatego nie ma co się dłużej wahać – lampa do makijażu to coś, co musisz mieć!