Biurkowe

Lampki biurkowe

Lampki biurkowe to jeden z niezbędnych przedmiotów na Twoim biurku bądź stole. Lampka biurkowa umożliwia wygodne i komfortowe wykonywanie takich czynności jak odrabianie zadań domowych, rozwiązywanie krzyżówek lub też czytanie. Z lamp biurkowych korzystają domownicy w młodszym i starszym wieku. Są one bardzo ważne dla funkcjonowania naszych oczu. Lampy biurkowe mają za zadanie oświetlić nam blat naszego biurka. Dzięki temu nic nie przeszkadza wykonywaniu naszej pracy, nawet ciemnica za oknem.

Nic dziwnego, że jest to najczęściej kupowany gadżet do pokoju. Należy pamiętać, że lampki biurkowe nie mają wyłącznie praktycznego zastosowania, ale także dekoracyjne. Warto jest więc przyjrzeć się bogatej ofercie lampek biurkowych w sklepach. Styl, kolor, moc oświetlenia - wyborom może nie być końca. Jednak co najważniejsze to, to, żeby lampka służyła nam w 100%.

Inteligentne lampki biurkowe

Na biurku zazwyczaj panuje bałagan, pełno dokumentów, karteczek z zapiskami, długopisy w pośpiechu wyjęte z przybornika i nieodłożone na bok. Z pomocą przychodzą w tym momencie lampki z funkcją SMART.

Lampki biurkowe mają nie tylko funkcję włącz/wyłącz przy pomocy guzika, ale także wiele innych. Pod tym względem świetnie sprawdzają się lampy biurkowe LED. Są dobrym wyborem m.in. pod względem światła. Lampa LED nie męczy oczu, nie miga, świeci jasnym czystym światłem natychmiast po włączeniu. Co ważne-pomimo długotrwałego świecenia nie ulega nagrzaniu. Jest to na pewno duży plus przy wyborze lampki biurkowej dla naszego dziecka, ponieważ mamy pewność, że nie dozna poparzenia w razie wypadku. Lampki biurkowe LED działają o wiele dłużej i zużyją mniej prądu niż te tradycyjne. Mogą ponadto posiadać szufladki na akcesoria, zmianę koloru światła, dotykowy czujnik, którym można włączyć bądź wyłączyć lampkę, ale i ustawić jasność światła.

Najbardziej przydatną funkcją w inteligentnych lampkach jest stacja dokująca, która umożliwia naładowanie telefonu beż konieczności użycia ładowarki na kabel. Dzięki temu nasz telefon zawsze będzie w widocznym miejscu gotowy do pracy. Unikniemy takim sposobem gorączkowych poszukiwań dzwoniącego urządzenia wśród stosu papierów.

Jaką lampkę biurkową wybrać?

Lampka biurkowa powinna pasować kolorem i stylem do pomieszczenia, w którym się znajdujemy. Wybór idealnej lampki na biurko zależy również, jakich funkcji oczekujemy od lampki i od tego, co będziemy przy nim robić: czytać, a może pracować przy komputerze. Jeżeli zamierzamy czytać przy lampce biurkowej, dobrze byłoby kupić taką z głowicą obracającą się o 360 stopni. Umożliwia to dobre oświetlenie książki bądź innego pisma bez względu na to, w jakiej pozycji siedzimy. Przez to unikniemy padającego cienia, który często rozprasza naszą uwagę, a nasze oczy skupione są na czymś innym.

Tak jak zostało to wspomniane powyżej, warto zainwestować w lampkę biurkową z żarówką LED. Spędzając przy książce, laptopie czy zadaniu domowym nawet kilka godzin, ważne jest natężenie źródła światła niemęczące oczu, co z pewnością pozwoli nam się lepiej skoncentrować. Zarówno światło jak i jego padanie jest ważne, dlatego ustaw odpowiednio lampkę w swoim pokoju.
4.7 ocenana podstawie 223 opinii