Okulary do biura

Okulary do komputera - dzisiejszy must have

Bez względu na to, czy posiadamy wadę wzroku czy nie warto jest mieć okulary do pracy przed komputerem. Jest to szczególnie potrzebne zwłaszcza, jeżeli spędzamy przed monitorem naprawdę sporo czasu.

Mamy wideokonferencje, wysyłamy maile, sporządzamy raporty w excelu, umawiamy spotkania za pośrednictwem programu outlook i dokonujemy transakcji pieniężnych online. Do tego dochodzi też telefon, tablet i inne urządzenia. Takim sposobem łatwo jest nadwyrężyć wzrok lub nabawić się wady wzroku.

Należy zwrócić uwagę też na to, że w trakcie patrząc w ekran komputera mrugamy znacznie rzadziej co może doprowadzić do przesuszenia oczu i konieczności używania kropli nawilżających. Okulary do komputera chronią nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem i sprawiają, że oczy mniej się męczą.

Okulary do komputera posiadają niebieski antyrefleks, który jest przeznaczony do długotrwałej pracy przed komputerem. Takie okulary do komputera w szczególności przydadzą się tym, którzy wykonują pracę biurową. Nie zapominajmy, żen nadwyrężanie wzroku szybko może prowadzić do zmęczenia, bólów głowy i wrażliwości na światło. Oczy są suche, łzawią i pieką. Rzadko się zdarza, aby miejsce pracy przy komputerze było optymalnie przystosowane do naszego wzroku. Dlatego warto jest zaopatrzyć się w odpowiednie okulary do komputera.

Jakie są rodzaje okularów do pracy przy komputerze?

Jeszcze do niedawna pojęcie okularów do komputera było mało znane. Wraz z coraz większą popularnością pracy w domu zapytania o tego typu okulary zaczęły wzrastać. Do komputera używa się okulary korekcyjne z dodatkową powłoką blokującą światło niebieskie.

Takie okulary stosuje się w celu nieprzedostawania się szkodliwego dla naszych oczy światła niebieskiego. Możesz także zdecydować się na okulary relaksacyjne z powłoką antyrefleksyjną. Takie okulary zatrzymują promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez monitory. Przez długi czas pracy nasze moczy mogą być nadmiernie obciążone patrzeniem w jedno miejsce, dlatego warto poprawić komfort widzenia dzięki okularom relaksacyjnym.

Okulary antyrefleksyjne są idealne do komputera

Do pracy przy komputerze najlepiej jest wybrać okulary posiadające powłoczkę z antyrefleksem. Nie ma co ukrywać, okulary antyrefleksyjne są idealne do komputera.

Do głównymi cechami tej powłoki są: wzmocnienie kontrastu widzenia, nie obniżanie transmisji światła, większa przejrzystość odbieranego przez oczy obrazu.

Powłoka antyrefleksyjna znacznie podnosi jakość widzenia. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto jest zakupić okulary do komputera z powłoczką antyrefleksyjną :

Od szkieł nie odbija się obraz znajdujący się przed nami, Szkła z powłoczką antyrefleksyjną cechują się lepszą widocznością w porównaniu ze szkłami bez powłoki, Oczy są mniej podatne na zmęczenie.

Okulary z antyrefleksem są bardziej trwałe i odporne na zarysowanie. Brak refleksów przysłaniających oczy osoby, która nosi okulary co jest bardzo ważne zwłaszcza w kontaktach interpersonalnych.

Nosząc okulary do komputera z powłoką antyrefleksyjną mamy wyraźny, niezmącony obraz. Odbicie światła nas nie oślepia co jest bardzo przydatne, jeżeli jesteśmy stale narażeni na oślepienie lub podczas wieczornej jazdy samochodem.

Dlaczego warto zainwestować w okulary antyrefleksyjne?

Zdecydowana większość okularów nie posiada powłok antyrefleksyjnych i nasz wzrok jest w nich narażone. Im mniej światła niebieskiego przedostaje się do naszego oka tym lepiej dla nas. Najczęstszym wyborem klientów są zwykłe okulary korekcyjne lub nawet okulary przeciwsłoneczne. Przez niedoinformowanie lub złe zalecenia lekarzy często polegamy przy wyborze okularów.

Wybór okularów antyrefleksyjnych to rodzaj okularów z powłoką odbijającą promienie światła niebieskiego. Takie promieniowanie może dochodzić nie tylko z ekranu komputera czy telewizora ale także licznych telebimów w centrach handlowych oraz ze ostrego światła w marketach. Wybór dobrych okularów zapewni 100% ochronę dla naszego oka.

Okulary do komputera z filtrem światła niebieskiego

Okulary do komputera pokryte są filtrem światła niebieskiego, który jest przeznaczony typowo do pracy przed komputerem. Wszystkie urządzenia takie jak komputer, telefon, telewizor emitują tzw. światło niebieskie, które jest szkodliwe dla naszego zdrowia, zwłaszcza dla oczu.

Należy pamiętać, że światło niebieskie występuje także w świetle dziennym, jednakże urządzenia elektroniczne szczególnie te w ekranami LED, LCD emitują to światło w nadmiarze. Doprowadza to do zaburzenia naturalnego procesu wydzielania przez ludzki organizm melatoniny, hormonu odpowiedzialnego za zdrowy i spokojny sen. Zjawisko to nasila się podczas korzystania z monitorów LCD wieczorem lub w nocy. Przez ciągły kontakt ze światłem niebieskim wszystko Cię rozprasza, ciężko się skoncentrować i brakuje Ci motywacji do działania.

Po dłuższym czasie noszenia okularów do komputera z filtrem światła niebieskiego można zauważyć znaczną poprawę jakości snu, rzadsze występowanie bólu głowy. Stosując okulary do komputera z filtrem światła niebieskiego oczy przestają się męczyć, co zwiększa komfort w trakcie pracy.

Czym kierować się przy wyborze oprawek w okularach do pracy przy komputerze?

Poza inwestycją w dobre szkła w okularach wiele osób decyduje się także na kosztowne oprawki. Oprawki występują w wielu kształtach, rozmiarach oraz kolorach tak aby dopasować się do naszej twarzy. Dobrze wybrane oprawki to takie, w których przede wszystkim dobrze się czujemy i wyglądamy - zatem kształt i kolor będą priorytetem. Oprawy nie mogą być za ciężkie aby komfort ich noszenia był jak największy, w przeciwnym wypadku możemy nie chcieć nosić naszych okularów.

Przy wyborze oprawek musimy wiedzieć, że niezależnie od ceny nie będą one wpływać na nasze widzenie. Za dobry obraz będą odpowiadać para wysokiej jakości szkieł. Nasze widzenie może być chronione nie tylko przez okulary z oprawkami. Alternatywą są soczewki przeznaczone do pracy przed komputerem. Soczewki są niewidoczne dla innych i tylko my wiemy, że je mamy. Jednak od szkieł w okularach różnią si tym, że mają one znacznie mniejszą trwałość. Soczewek nie możemy też zabierać ze sobą don łóżka. Nie ściągnięcie soczewek przed snem może skończyć się podrażnieniem oka. W celu wybory odpowiedniego zabezpieczenia dla oczu najlepiej skonsultować się z okulistą, który zbada nasz wzrok i pomoże dobrać odpowiednie okulary lub typ soczewek.

Okulary do komputera jako koszt Twojej firmy

Jeśli jesteś przedsiębiorcą to musisz wiedzieć, że zakup okularów do komputera to 100% koszt działalności. Praca przed monitorem wymaga odpowiednich akcesoriów. Specjalne okulary lub soczewki zabezpieczają nas przed pogorszeniem wzroku.

Niezależnie czy Twoje szkła kosztują 300 zł czy 3000 zł to urząd skarbowy nie zakwestionuje takiego zakupu. Kolor oraz firma oprawek także nie ma wpływu na kwestionowanie zakupu. Musimy jednak pamiętać, że nasza praca powinna być, chociaż w części związana z pracą biurową.
4.7 ocenana podstawie 175 opinii