Skarbonki

Skarbonki nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych

Skarbonki pomagają nam gromadzić oszczędności, zwłaszcza kiedy zbieramy pieniądze na konkretny cel np. wyjazd, rower bądź też wymarzoną paletkę do cieni. Skarbonki zazwyczaj posiadają dzieci, ale część dorosłych także z nich korzysta. Sprawdzają się one świetnie szczególnie u osób, które są rozrzutne.

Istnieje wiele rodzajów skarbonek. Wybór jest ogromny: kolor, kształt, rodzaj, a nawet cena. Niektóre z nich są przezroczyste, dzięki czemu możemy zobaczyć na ile wypełniona jest nasza skarbonka. Dla mniej wytrwałych są skarbonki z otworem, więc gdy stwierdzimy, że wystarczająco długo mieliśmy silną wolę, możemy bez trudu dostać się do gotówki. Nie zapominajmy także o klasycznych skarbonkach, z których trudniej już wydostać zaoszczędzone pieniądze. Najpopularniejszą z nich jest świnka. Jest to dobry sposób, jeżeli naprawdę potrzebujemy na coś odłożyć. Fakt konieczności rozbicia skarbonki dłużej trzyma nas w postanowieniu. Dzięki tak obszernemu wyborowi możesz dobrać ją do Twoich potrzeb.

Skarbonka jest świetną alternatywą gromadzenia oszczędności w banku. Z karty płatniczej korzysta się o wiele częściej, niż z gotówki i łatwiej jest wtedy wydać więcej, niż jest to konieczne. O oszczędzaniu nie ma nawet mowy. Dobrym pomysłem jest włożenie pieniędzy do skarbonki, najlepiej takiej której nie będziemy w stanie otworzyć i postawienie jej w mało widocznym miejscu, aby dążyć do celu. Zakup skarbonki dla dziecka to okazja, żeby nauczyć go zarządzania wydatkami oraz cierpliwości.

Skarbonki są świetne jako ozdoba w domu

Wybierając skarbonkę, należy pamiętać, że służy ona nie tylko jako przedmiot do gromadzenia i oszczędzania pieniędzy, ale też jako świetna ozdoba w domu. Większość skarbonek nawet ich nie przypomina. Postawione na stole czy też komodzie mogą pełnić rolę dekoracyjną. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

Sposobem na skuteczne i systematyczne zbieranie pieniędzy oraz wczesne pobudki jest budzik ze skarbonką. Będzie dzwonił tak długo, dopóki nie wrzuci się do środka co najmniej jednej monety. Kolejnym przykładem jest skarbonka, która doskonale spełni się w roli ozdoby i przykuje uwagę Twoich gości. Mowa tu o skarbonce w formie szklanego przezroczystego pojemnika w ramie. Nie tylko zgromadzimy zaskórniaki, ale też obudzimy w sobie wewnętrznego artystę. A teraz skarbonka, dzięki której nie dość, że uzbieramy pieniądze to zapewnimy rozrywkę znajomym w trakcie domówki. Mowa mu to o skarbonce, która po wrzuceniu monety uruchamia automat do gry. Taka skarbonka zrobi furorę gdy zaprosimy gości, a przy okazji wpadnie trochę drobnych do naszej skarbonki.

Skarbonki mogą być naprawdę fajnym gadżetem i ozdobą w domu! Ogromny wybór skarbonek można znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych online dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Jakie skarbonki warto wybierać?

Skarbonki najlepiej wybierać jest tak, aby najbardziej spełniały nasze oczekiwania. Aby pełniła też rolę ozdoby warto jest w trakcie zakupu zastanowić się nad tym, jaki wystrój będzie miało pomieszczenie, w którym będziemy chcieli postawić naszą skarbonkę. Pamiętajmy, że służy ona także do dekoracji.

Opłaca się, więc przejrzeć wybór skarbonek pod względem stylu, koloru czy kształtu tak, aby doskonale współgrały z otoczeniem i wystrojem wnętrza. Jeżeli pokój będzie w klasycznym, minimalistycznym stylu, warto jest zainwestować w skarbonkę również dość prostą i bez udziwnień - na przykład skarbonka świnka. Chociaż z drugiej strony dobrze jest mieć jakiś mocny akcent kolorystyczny dla kontrastu.

Chcąc obdarować skarbonką dziecko, pomyślmy nad tym, co najbardziej lubi. Z chęcią ogląda konkretną kreskówkę, a może ma swojego ulubionego bohatera z książki, którą wspólnie czytacie? W Internecie, jak również w sklepach, najczęściej nawet takich z drobiazgami natrafimy na skarbonki z postaciami z bajek. Twoje dziecko będzie szczęśliwe z gadżetu, a przy okazji nauczy się oszczędzać otrzymane od nas lub od innych pieniądze.

Skarbonki to także świetny pomysł na prezent dla najbliższych nam osób. Ich różne zastosowania oraz ciekawe warianty z pewnością sprawdzą się właśnie na taką okoliczność. Nie musisz martwić się swoim budżetem, świnka skarbonka to nieduży wydatek. Możesz zrobić z tego prezent łączony i na przykład dla mamy kupić różową świnkę skarbonkę, a dla taty postaw na kolor niebieski.

Zaproponuj swoim znajomym postawienie sobie wspólnego celu, na który będziecie odkładać. Mogą to być Wasze wymarzone wakacje lub koncert ulubionego zespołu. A czy Wy macie jakieś pomysły?
4.8 ocenana podstawie 194 opinii