Zabawki dla psa

Czy warto kupić zabawki dla psa?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak zabawa z psem jest ważna. Właściciele czworonogów często tłumaczą się brakiem czasu lub nieciekawą pogodą za oknem, nie wiedząc o tym, jak poświęcony czas wpływa na ich pupili. Zabawka dla psa to coś co pomoże nam urozmaicić zabawę, a dodatkowo sprawić, że pies będzie miał z tego więcej radości.

Zabawa z psem może odbywać się wszędzie: w parku, domu czy specjalnym ogrodzonym parku dla psów. Jakie korzyści dla Twojego psa przynosi poświęcenie mu, chociaż odrobiny czasu? Przede wszystkim jest to świetny trening fizyczny. Zwyczajne aportowanie piłki lub innej zabawki sprawia, że nasz pies będzie więcej się ruszał, a co za tym idzie uniknie otyłości, cukrzycy czy problemów z sercem.

Aktywność z psem to również trening intelektualny. Psy, zupełnie tak jak ludzie, doświadczają uczuć, a w tym nudy, aby temu zapobiec warto zorganizować wspólne zajęcie ze swoim pupilem. Zabawki wzbudzają w psie ciekawość, kreatywność oraz obniżają poziom stresu co wprawia ich w dobry nastrój.

Dla psa kontakt z człowiekiem jest bardzo ważny. Są to zwierzęta przyjazne i kontaktowe. Wspólnie spędzone chwile oraz zabawki wzbudzają w nim zaufanie do naszej osoby. Dobra relacja czworonoga z właścicielem to podstawa.

Jakie zabawki dla psa wybrać?

Wybór zabawek dla naszego zwierzaka zależy od tego co lubi on najbardziej. W obecnych czasach zabawki są przeróżne a ich kształty, kolory oraz funkcjonalność może przyprawić nas o niezły ból głowy. Jak więc dobrać idealną zabawkę dla naszego psa?

  • piłka - Twój pies uwielbia biegać? Piłka będzie dla niego w sam raz. Aportowanie to bardzo fajna umiejętność, którą powinien umieć każdy psiak. Dodatkowo większość psów uczy się jej samych. Taki rodzaj zabawy zadba o kondycje oraz zadba o to, aby nasz pupil smacznie spał całą noc.
  • gryzaki - To coś dla fanów gryzienia lub szarpania się z właścicielem o zabawkę. Dodatkowo gryzak spełnia jeszcze inną funkcję - jego żucie wpływa na produkcje śliny, co korzystnie wpływa na dziąsła, a dodatkowo żucie ściera zęby oraz wzmacnia żuchwę.
  • zabawki wodne - są one stworzone dla psów, które kochają pływać. Ten rodzaj zabawy korzystnie wpływa na kondycje, a dodatkowo rozwija nowe umiejętności u psa.
  • zabawki z piszczałką - są one dla właścicieli psów, którym nie przeszkadza hałas tych właśnie zabawek. Zapewniają one zabawę na długie godziny, a dodatkowo można je prać w pralce, co wspomaga dbanie o higienę.

Zabawki dla psa - o czym należy pamiętać?

Przy zakupie zabawek dla swojego psa koniecznie musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Pamiętaj, że nie każda zabawka jest odpowiednia. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie zabawki dla psa?

  1. Wielkość zabawki - wielkość należy wybrać odpowiednio do psa. Nie może być ona za mała, ponieważ w trakcie zabawy, może zostać ona połknięta lub co gorsza piesek się udusi.
  2. Materiał i wytrzymałość - obserwuj swojego psa oraz to jaki typ zabawy on preferuje. Zabawka do noszenia powinna być lekka, a do zakopywania nieszkodliwa dla środowiska.
  3. Łatwość czyszczenia - aby zadbać o higienę naszego pupila konieczne jest aby piłeczka czy pluszak nadawały się do prania w pralce.
  4. Bezpieczeństwo - przed zakupem sprawdź czy produkt nie posiada żadnych małych elementów lub szkodliwych substancji, które w trakcie zabawy mogłyby negatywnie wpłynąć na zwierzaka.
4.8 ocenana podstawie 176 opinii