Zegary naklejane

Zegary naklejane idealne na ścianę!

Masz dosyć tradycyjnej technologii, a nie wyobrażasz sobie życia bez wiedzy o tym, która dokładnie jest godzina? Zegary naklejane na ścianę to totalna nowość na rynku wśród zegarów. Mimo, że na rynku nie goszczą zbyt długo, to naklejane zegary już cieszą się dużą popularnością.

Dzięki zegarom jesteśmy w stanie rozplanować swój dzień, pracę czy umówić się na spotkanie. Jednak ten zwykły zegar ma kilka wad, które nowoczesny zegar wyklucza. Jakich? Cofnijmy się parę lat wstecz, tradycyjne zegary na ścianę w drewnianych ramach, różnych kształtach i kolorach. Często były bardzo masywne, ich kolor dodatkowo przytłaczał, a cena nierzadko była wyjęta z kosmosu. Zegary czy to z kukułką, czy bez i oprócz wskazywania godziny, kurzyły się.

Jak wszyscy dobrze wiemy, że czasy się zmieniają. Aktualnie na czasie jest minimalizm i sztuka nowoczesna. Kierując się tymi wytycznymi, powstały zegary naklejane. Oryginalność i nowoczesność w domu czy też mieszkaniu to, to na co stawia większość społeczeństwa. Ludzie chcą, aby ich ściany zdobiły zegary naklejane ze względu na swój wygląd i wykonanie. Nowoczesne zegary naklejane możemy spotkać w wielu budynkach czy firmach, a powoli w domach.

Ich dostępność jest przeogromna, dzięki czemu Twój zegar na ścianę może mieć dowolny kolor, rozmiar, wzór. Z jego pomocą z pewnością uzyskasz wymarzony efekt w swoim domu.

Zegary ścienne naklejane prosto na ścianę

Zegary naklejane nie tylko będą wyznacznikiem godziny, ale także dodadzą stylu do naszego wnętrza. Za pomocą różnych wzorów i kolorów będziemy mogli dopasować je do większości pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Co na dodatek wzbudzi zachwyt u Twoich gości.

Ale styl to nie wszystko co możesz wybrać, wielkość oraz rodzaj zegara, który jest naklejany na ścianę również zależy od Ciebie. Masz duży dom, w którym większość miejsca to metraż przestronnego salonu? To nie problem. Duży zegar ścienny to idealny pomysł na urozmaicenie domu małym kosztem.

Oprócz tego możesz dokonać wyboru zegara ze względu na zasilanie i materiał z jakiego jest wykonany. Zegary naklejane sprawdzą się w sypialni, kuchni, pokoju dziecięcym, a tak naprawdę możesz je umieścić gdzie tylko będziesz chciał.

Wybór pomieszczenia i sposób zamontowania zegara należy do Ciebie. Pewnie zastanawiacie się, jakie zegary naklejane są najlepsze i jak taki zegar ścienny zamontować? To banalnie proste! Najważniejsze jest znalezienie miejsca, gdzie zegar naklejany na ścianę będzie się znajdować. Na ścianie nie mogą znajdować się tłuste plamy, kurz oraz inne zabrudzenia. Po umyciu jej i upewnieniu się, że jest ona odpowiednio przygotowana, po prostu naklejamy system zegarowy i cyfry. Proste prawda?

Zegary naklejane na ścianę - prostota i elegancja

Zegary naklejane na ścianę to najprostsza forma do odmierzania czasu, ze względu na wygląd i zamontowanie. Jednak jaka jest ich cena? I czy zegary naklejane na ścianę są drogie?

Nie ma powodu do obaw pod względem ceny. Zegary naklejane na ścianę są ogólnodostępne. Nie kosztują fortuny. Cena zależy od stylu zegara, wielkości i rodzaju zasilania. Prosty zegar naklejany na ścianę kupisz już za kilkadziesiąt złoty. Wiadomo, wraz z wielkością zegara wzrasta jego cena. W sklepach internetowych, jak i stacjonarnych ceny sięgają nawet kilkuset złotych. Warto jednak przeanalizować czy taki naklejany zegar ścienny nie jest lepszą opcją ozdobienia naszego domu, niż drogie pozłacane figurki.

Zegary naklejane na ścianę jako prezent

Zastanawiasz się czym obdarować najbliższe Ci osoby, ale nie masz pomysłu? Nie szukaj dalej! Mały bądź duży zegar ścienny naklejany na ścianę to rewelacyjny pomysł. Dlaczego?

Po pierwsze dlatego, że z tego podarku będzie mogło korzystać kilka osób naraz. Zegarki na rękę idą w zapomnienie. Dodajmy trochę świeżości do wnętrza właśnie dzięki niemu. Po drugie dlatego, że nie jest on drogi, a nawet "zwykły", czarny zegar jest urozmaiceniem. Po trzecie dlatego, że takiego zegara z pewnością nie ma nikt z Twoich znajomych, co sprawia, że prezent ten będzie wyjątkowy.

Zegar ścienny DIY

Czy zegary naklejane można zrobić samemu w domu? Jasne, że tak, ale przygotuj się na to, że jest to trochę roboty. Potrzebne do tego będą kartki papieru (wielkość zależnie od tego jaki wymiar ma mieć zegar ścienny). Jeśli ma to być duży zegar ścienny najlepiej nada się tu brystol. No i najważniejsze - system zegarowy i czysta ściana.

Na kartkach papieru ołówkiem rysujemy cyfry od 1 do 12. Kolejnym krokiem będzie ich wycięcie oraz przygotowanie ściany na klejenie. Warto informacje o tym jakiego typu klej najlepiej sprawdzi się do tego zadania. Teraz już z górki, dalej postępujemy tak jak z kupionym już, gotowym zegarem.

Mechanizm kwarcowy w zegarku - co to?

Mechanizm kwarcowy to nic innego jak mechanizm zasilany baterią. Zegarki z tą właśnie technologią pojawiły się w latach 70 XX wieku. Wpływa on na precyzyjność oraz dokładność pomiaru czasu i to właśnie one - w przeciwieństwie do zegarków mechanicznych - podbiły świat.
4.6 ocenana podstawie 262 opinii